Skip to main content

Moda na zdrowy tryb życia wciąż trwa. Ludzie chcą  dbać o środowisko, być eko i żyć zdrowo. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, w 2014 roku powstał pomysł wprowadzenia rowerów zastępczych do warsztatów należących do sieci O.K. Serwis.
Byliśmy pionierami, proponując takie rozwiązanie. Spotkało się ono z dużym zainteresowaniem zarówno ze strony warsztatów, które chciały uczestniczyć w projekcie, jak również ze strony klientów, którzy chętnie wypożyczali rowery na czas naprawy swoich aut.
Rowery, które oferujemy, produkowane są przez polską firmę z Bydgoszczy. Mają 28 calowe koła i typowo miejską geometrię ramy. Wyposażone są w bagażniki i kosze zakupowe, oświetlenie i wszystko to co niezbędne do poruszania się bezpiecznie po drodze. Wypożyczenie ich jest bezpłatne. Do roweru dołączone jest zapięcie, umożliwiające pozostawienie go np. na miejskim skwerze, nadmorskim bulwarze, parkingu sklepowym, czy punkcie gastronomicznym.
Pierwszym „przecierającym szlaki” uczestnikiem programu został serwis OPEL-CZĘŚCI S.C. w Lesznie. Właściciele firmy – Pan Mariusz Drgas oraz Pan Maciej Klabiński na co dzień promują aktywny tryb życia i od początku byli pozytywnie nastawieni do tego pomysłu. „Już pierwszego dnia jeden z rowerów został użyczony na 3 dni w ramach większego, kompleksowego remontu auta”- wspomina pan Mariusz. W kolejnych dniach charakterystyczne niebiesko-czerwone rowery jeździły już po całym mieście. Po 5 latach od wprowadzenia projektu Panowie Drgas i Klabiński są nadal bardzo zadowoleni z usługi O.K. Bike w swoim warsztacie – rowery nieustannie są wypożyczane i właściciele warsztatu myślą o zwiększeniu ich liczby.

Obecnie ponad 100 warsztatów O.K. Serwis posiada w swojej ofercie rowery zastępcze i mamy nadzieję, że sukcesywnie będzie ich przybywać.

KONTAKT

Poniedziałek – Piątek: 7:00 – 17:00
Sobota – Niedziela: nieczynne

+48 500 107 202

Leave a Reply